Observator » Evenimente » Cea mai veche pizzerie din Timișoara, pusă la pământ de muncitorii de la primărie

Cea mai veche pizzerie din Timișoara, pusă la pământ de muncitorii de la primărie

Cea mai veche pizzerie din Timișoara, pusă la pământ de muncitorii de la primărie Buldozer care a intrat în pizzerie - Opinia Timişoarei
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.06.2025, 16:14 | Modificat la 02.06.2025, 16:14

Cea mai veche şi cunoscută pizzerie din Timișoara a fost pusă la pământ de muncitorii de la primărie. Primarul Dominic Fritz a anunțat că aceasta funcționa fără autorizație și ocupa abuziv domeniul public. 

Dispoziția de demolare a fost contestată în instanța de patronul Pizzeriei Poli, însă acesta a pierdut procesul, susțin reprezentanții Primăriei Timișoara, potrivit Opinia Timişoarei

Cu buldozerele în construcţie

Luni dimineaţa, în ciuda protestelor patronului, muncitorii primăriei au intrat cu buldozerele în construcţie.

Articolul continuă după reclamă

Pizzeria Poli a fost deschisă la Timişoara în urmă cu 33 de ani. În locul ei, va fi amenajat un spaţiu verde.