Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Un dascăl din Vaslui a fost snopit în bătaie de concubina sa şi a cerut un ordin de protecţie

Un fost dascăl şi consilier local din Vaslui a cerut şi obţinut un ordin de protecţie împotriva femeii alături de care trăieşte de peste 20 de ani după ce s-a săturat de bătăile primite.

de Redactia Observator

la 17.07.2018 , 12:31

Un dascăl din Vaslui a fost snopit în bătaie de concubina sa Un dascăl din Vaslui a fost snopit în bătaie de concubina sa

Un fost dascăl şi consilier local din Vaslui a cerut şi obţinut un ordin de protecţie împotriva femeii alături de care trăieşte de peste 20 de ani după ce s-a săturat de bătăile primite.

Gheorghe Cucu, un fost dascăl la biserica din Puieşti şi consilier local, a cerut şi câştigat la Tribunalul Vaslui un ordin de protecţie împotriva femeii.

Astfel, femeia a fost obligată să păstreze o distanţă minmă de 100 de metri faţă de bărbatul alături de care a trăit peste două decenii.

Articolul continuă după reclamă

Mai mult, ea a fost evacuată din locuinţă.

Fostul dascăl a povestit pentru vremeanoua.ro că picătura care a umplut paharul a fost un scandal făcut de femeie în ultimele zile.

Bărbatul a probat cu imagini faptul că femeia l-a bătut şi chiar a agresat-o pe fiica lor, motiv pentru care a cerut ajutorul Poliţiei şi instanţei de judecată.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Evenimente » Un dascăl din Vaslui a fost snopit în bătaie de concubina sa şi a cerut un ordin de protecţie