Două adolescente au fost lovite de o maşină pe trecerea de pietoni, în Vaslui. În ce stare se află
Accident grav în Vaslui. Două adolescente au fost accidentate, joi după-amiază, în timp ce traversau o stradă din oraş. Primele date de la locul evenimentului rutier arată că tinerele sunt conştiente şi că au fost lovite de un autoturism pe trecerea pentru pietoni.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Accidentul rutier s-a produs, joi după-amiază, pe strada 11 Iunie din Vaslui, în apropierea sediului unui ocol silvic. Potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vaslui, echipaje medicale intervin pentru două tinere cu vârste aproximativ 15-16 ani lovite de o maşină.
Primele date arată că cele două au fost accidentate în timp ce traversau strada pe trecerea pentru pietoni. Persoana care a apelat 112 a relatat că adolescentele sunt conştiente. La faţa locului au fost trimise două ambulanţe cu medic de la ISU şi SAJ Vaslui.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 1 votPuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰