Observator » Evenimente » Femeie salvată de la înec din Lacul Fundeni, de către doi polițiști

Femeie salvată de la înec din Lacul Fundeni, de către doi polițiști

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.05.2019, 10:44 | Modificat la 18.05.2019, 10:46

Şansa la viaţă a unei femei la un pas să se înece au fost doi poliţişti. S-a întâmplat aseară, în București. Femeia a alunecat şi a căzut în Lacul Fundeni. A început să strige după ajutor, iar un trecător a auzit-o şi a sunat la 112. Cei doi agenţi au fost primii care au ajuns.

Şansa la viaţă a unei femei la un pas să se înece au fost doi poliţişti. S-a întâmplat aseară, în București. Femeia a alunecat şi a căzut în Lacul Fundeni. A început să strige după ajutor, iar un trecător a auzit-o şi a sunat la 112. Cei doi agenţi au fost primii care au ajuns.

N-au stat pe gânduri şi au sărit imediat în apă. Au reuşit să o aducă pe mal, apoi femeia, în vârstă de 50 de ani, a fost preluată de un echipaj medical şi transportată la spital. Acum este în stare stabilă. Salvatorii sunt poliţişti la Secţia 9.

Imaginile au ajuns virale pe pagina de Facebook a Poliţiei Capitalei, unde oamenii i-au lăudat pentru gestul lor.

Articolul continuă după reclamă