Observator » Evenimente » Gabriel Cotabiţă a fost internat în spital, depistat pozitiv cu Covid-19

Gabriel Cotabiţă a fost internat în spital, depistat pozitiv cu Covid-19

Gabriel Cotabiţă, internat în spital cu coronavirus - Mediafax Foto / Stefan Sandu via Hepta
Cristian Ionescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.01.2021, 19:33 | Modificat la 05.01.2021, 19:49

Cântăreţul Gabriel Cotabiţă a fost internat în spital, după ce a ieşit pozitiv la testul pentru coronavirus. Starea lui de sănătate este una bună, însă artistul necesită monitorizare, din cauza problemelor de sănătate pe care le are.

Gabriel Cotabiță testat pozitiv pentru coronavirus

Gabriel Cotabiță a fost testat pozitiv pentru Covid-19, el fiind internat în spital pentru monitorizare.

Fiica artistului a precizat pentru SpyNews.ro că tatăl său se simte bine şi nu este intubat. Ea spune că tatăl său a respectat toate regulile în vigoare.

Articolul continuă după reclamă

Aceasta a precizat că tatăl său a avut simtome, între care tuse și oboseală accentuată, astfel că a decis să se testeze.

Gabriel Cotabiţă a suferit stop cardio-respirator în 2015, el fiind aproape trei săptămâni în comă. 

Revenim cu amănunte.