Observator » Evenimente » Grav accident între Reşiţa şi Caransebeş. O maşină a intrat sub un TIR, după o depăşire periculoasă

Grav accident între Reşiţa şi Caransebeş. O maşină a intrat sub un TIR, după o depăşire periculoasă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.04.2018, 07:24 | Modificat la 12.04.2018, 08:38

Grav accident rutier pe DN 58 între Reşiţa şi Caransebeş. O maşină care depăşea o coloană nu a mai avut timp să reintre pe bandă şi a ajuns sub un TIR de pe con

Grav accident rutier pe DN 58 între Reşiţa şi Caransebeş. O maşină care depăşea o coloană nu a mai avut timp să reintre pe bandă şi a ajuns sub un TIR de pe contrasens, într-o curbă periculoasă. În urma impactului violent, tânăra de la volan a rămas prinsă între fiare şi a avut nevoie de ajutorul pompierilor de la descarcerare. A ajuns la spital cu fracturi multiple. Din cauza accidentului, mai bine de o oră, traficul a fost blocat.