Observator » Evenimente » Lotul olimpic s-a întors acasă de la Olimpiada de Iarnă cu cea mai bună performanţă

Lotul olimpic s-a întors acasă de la Olimpiada de Iarnă cu cea mai bună performanţă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.02.2018, 07:51 | Modificat la 28.02.2018, 08:42

N-am luat medalii, dar am reuşit să ajungem cu unii campioni în top zece. Şi să avem, astfel, cea mai bună performanţă din ultimele două decenii la o Olimpiadă

N-am luat medalii, dar am reuşit să ajungem cu unii campioni în top zece. Şi să avem, astfel, cea mai bună performanţă din ultimele două decenii la o Olimpiadă de iarnă. Cei 28 de sportivi care ne-au reprezentat ţara la jocurile din Coreea de Sud au revenit ieri pe pământ românesc. Aici îi aşteaptă trei săptămâni de pauză, după care încep pregătirea pentru viitoarea Olimpiadă.