''Musafirul'' pe care nu îl va uita curând: Şarpe de un metru şi jumătate, scos de sub capota unei maşini, în Caraș-Severin
Un bărbat din Caraş-Severin a fost nevoit să sune la 112, după ce a avut parte de un musafir total neaşteptat. Mai exact, este vorba despre un șarpe de aproximativ un metru și jumătate care se ascunsese sub capota maşinii.
![Şarpe de un metru şi jumătate, scos de sub capota unei maşini Şarpe de un metru şi jumătate, scos de sub capota unei maşini](https://img.observatornews.ro/0/2023/5/9/522815/sarpe-capota-masina-caras-0a8a43d6.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
În urma unui apel prin sistemul unic de urgență 112, jandarmii din Caraş-Severin au intervenit pentru a extrage, în siguranță, reptila, care a fost văzută de proprietarul autoturismului sub capotă. Şarpele era de aproximativ un metru și jumătate.
La sosirea echipajului, șarpele nu se mai află în zona unde a fost văzut, fapt pentru care autoturismul a fost verificat și chiar suspendat, moment în care jandarmii l-au găsit pe puntea mașinii.
Echipați corespunzător, jandarmii au extras reptila pe care, ulterior, au eliberat-o în mediul ei natural. Chiar dacă şoferul a tras o sperietură zdravănă, nimeni nu a fost rănit, iar întreaga situaţie s-a terminat cu bine.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰