O fetiţă de 3 ani a murit, după ce a fost călcată cu mașina de tatăl ei. Bărbatul nu a observat-o și a trecut cu roata peste ea
Tragedie pentru o familie dintr-o localitate suceveană. O fetiță de 3 ani a fost călcată cu mașina de tatăl ei. Bărbatul de 27 de ani nu și-a văzut fiica jucându-se în curtea unei societăţi comerciale din localitatea Vicovu de Jos.
![Imagine ilustrativă Imagine ilustrativă](https://img.observatornews.ro/0/2021/4/14/416138/1618374734e5f86c8d.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
- Cele mai importante știri ale zilei sunt la Observator 19, Antena 1
O fetiță de 3 ani a murit, după ce a fost călcată cu mașina chiar de către tatăl ei. Tragedia s-a petrecut, luni, în curtea unei societăți comerciale din localitatea Vicovu de Jos, scrie Monitorul de Suceava.
Potrivit oamenilor legii, tatăl în vârstă de 27 de ani, care conducea un BMW, a intrat cu mașina în curte fără să observe copilul care se juca pe o alee şi a trecut cu roata peste acesta.
Fetița a ajuns la spital în stop cardio-respirator, cu traumatism cranio-cerebral sever și alte traumatisme, însă, în ciuda eforturilor depuse de medici, nu a mai putut fi salvată.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă. Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
Evenimentul nu poate fi catalogat ca accident rutier deoarece nu s-a produs pe drum public, a explicat purtătorul de cuvânt al IPJ Suceava.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰