Observator » Evenimente » O ursoaică a ieşit la plimbare prin centrul oraşului Tuşnad

O ursoaică a ieşit la plimbare prin centrul oraşului Tuşnad

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.07.2019, 14:10 | Modificat la 21.07.2019, 14:51

Imagini inedite au fost surprinse, din nou, pe străzile din Băile Tuşnad, unde urşii se plimbă nestingheriţi. Mai mulţi turişti şi-au pus viaţa în pericol încercând să filmeze cadrul perfect cu o ursoaică aflată în centrul oraşului, chiar în faţa primăriei.

Imagini inedite au fost surprinse, din nou, pe străzile din Băile Tuşnad, unde urşii se plimbă nestingheriţi. Mai mulţi turişti şi-au pus viaţa în pericol încercând să filmeze cadrul perfect cu o ursoaică aflată în centrul oraşului, chiar în faţa primăriei.

Pentru că fenomenul este tot mai des oamenii nu se mai gândesc nicio secundă că o poză sau o filmare le poate lua viaţa.

În Prahova jandarmii montani au bătut cărările munţilor pentru a-i avertiza pe turişti.

Articolul continuă după reclamă

Salvatorii din cadrul posturilor Cheia, Sinaia, Azuga, Breaza şi Platoul Bucegi derulează o campanie de prevenire împotriva animalelor sălbatice agresive.

Doar în acest judeţ de la începutul anului au avut loc 159 de solicitări legate de animalele sălbatice.