Video Percheziţii la suspecţi de nerespectare a regimului armelor şi muniţiilor şi braconaj din Bistriţa-Năsăud
Zeci de poliţişti, jandarmi şi procurori de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bistriţa-Năsăud participă, miercuri dimineaţa, la percheziţii efectuate pe raza judeţului Bistriţa-Năsăud.
![Percheziţii la suspecţi de nerespectare a regimului armelor şi muniţiilor şi braconaj din Bistriţa-Năsăud 20 de suspecţi ar urma să fie duşi la audieri în acest dosar](https://img.observatornews.ro/0/2021/4/28/418064/16195912474caac3dc.jpeg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
- 20 de suspecţi urmează să fie audiaţi în acest caz.
Conform reprezentanţilor Poliţiei Române, sunt vizate 20 de persoane bănuite de comiterea infracţiunilor respective. Cele 20 de persoane ar urma să fie duse la audieri la sediul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bistriţa-Năsăud. La finalul audierilor ar urma să fie luate măsurile legale care se impun.
Trebuie menţionat că pentru buna desfăşurare a percheziţiilor îşi aduc aportul atât cei de la Direcţia Operaţiuni Speciale, din cadrul Poliţiei Române, cât şi poliţiştii din Mureș şi Cluj, luptătorii Serviciilor pentru Acțiuni Speciale Alba, Cluj, Covasna, Harghita, Maramureș, Mureș, Neamț, Satu-Mare, Sălaj, Sibiu și Suceava, cât şi jandarmii Inspectoratului de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud și ai Grupării de Jandarmi Mobile Târgu Mureș.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰