Observator » Evenimente » Ponta, mesaj pentru Antena 3: "Nu trebuie să vă mutaţi nicăieri"

Ponta, mesaj pentru Antena 3: "Nu trebuie să vă mutaţi nicăieri"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.08.2014, 23:21 | Modificat la 18.08.2014, 23:23

"Nu trebuie să vă mutaţi nicăieri", a afirmat premierul Victor Ponta, invitat în ediţia de luni a emisiunii "Sinteza zilei", arătând că există multe alte instituţii de presă care funcţionează în clădirile statului, plătind chiriile aferente

"Nu trebuie să vă mutaţi nicăieri", a afirmat premierul Victor Ponta, invitat în ediţia de luni a emisiunii "Sinteza zilei", arătând că există multe alte instituţii de presă care funcţionează în clădirile statului, plătind chiriile aferente

"Nu trebuie să vă mutaţi, şi îmi asum ce spun. În spaţii ale statului român stau în acest moment şi B1 TV, şi România TV, a stat şi Realitatea. Eu cred că ideea de libertate a presei şi de a nu aplica sancţiuni împotriva unor jurnalişti şi a unui trust de presă, când nu sunt obiectul cauzei, este mai important decât orice altceva", a afirmat premierul Victor Ponta.

Ponta a dat asigurări că, aşa cum alte televiziuni pot sta în clădirile statului, îndeplinind condiţiile legale, şi Antena 3 îşi poate păstra sediul.

Articolul continuă după reclamă