Observator » Evenimente » Şi-au dus fetiţa de 11 luni la un spital din Iaşi pentru o răceală. Când au consultat-o, medicii au decis să sune imediat la poliţie

Video Şi-au dus fetiţa de 11 luni la un spital din Iaşi pentru o răceală. Când au consultat-o, medicii au decis să sune imediat la poliţie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.09.2023, 07:37 | Modificat la 24.09.2023, 08:13

Este anchetă la Iaşi, după ce un copil de nici un an a ajuns la camera de gardă cu numeroase urme de lovituri pe corp. 

În momentul în care medicii au încercat să o consulte pentru o răceală, au observat că fetiţa de 11 luni avea mai multe vânătăi pe spate. 

Imediat au anunţat poliţia, care a deschis o anchetă pentru a stabili de unde provin urmele. Între timp, cazul a ajuns în atenția Parchetului de pe lângă Judecătoria Iași.