Observator » Evenimente » Şofer din Popeşti-Leordeni, prins beat şi cu permisul suspendat pe DN2. Avea alcoolemie de 1,17 mg/l

Video Şofer din Popeşti-Leordeni, prins beat şi cu permisul suspendat pe DN2. Avea alcoolemie de 1,17 mg/l

Anda Anghelache | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.05.2026, 08:06 | Modificat la 28.05.2026, 09:59

Un bărbat din oraşul ilfovean Popeşti-Leordeni a fost reţinut pentru 24 de ore, după ce a bifat două infracţiuni dintr-o lovitură.

Acesta s-a urcat beat la volan, dar şi cu dreptul de a conduce suspendat. Individul de 56 de ani a fost depistat pe DN2, acolo unde a fost oprit pentru un control de rutină.

Poliţiştii l-au testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a arătat o alcoolemie de 1,17 mg/L. Pe numele său a fost deschis un dosar penal.