Foto Sperietură cumplită pentru o femeie din Suceava. Un geamantan burdușit cu țigări și o dronă s-au prăbușit la ea în curte
O femeie din județul Suceava a trăit o spaimă cumplită, joi dimineață, după ce s-a trezit cu un geamantan prăbușit lângă o dronă, la ea în gospodărie. Femeia a chemat de urgență poliția.
![](https://img.observatornews.ro/0/2022/2/10/458236/273280339-4757498417680658-5942007958630545670-n-9fca3b74.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit reprezentanților Sindicatului Europol, ”nu era un colet trimis de curier, nici un cadou primit de la cei apropiați și nici rușii nu au anunțat că a început războiul”, ci era un pachet burdușit cu țigări de contrabandă.
”S-a întâmplat în această dimineață în localitatea de frontieră Straja, din județul Suceava, acolo unde o femeie s-a trezit în curtea casei cu un troler plin cu țigări și o dronă, la numai un kilometru de frontiera cu Ucraina. Speriată, femeia a sunat la 112, anunțând prezența acestor obiecte în gospodăria sa”, scrie Sindicatul Europol într-o postare pe Facebook.
Cazul a fost preluat de polițiștii din cadrul Poliției Vicovu de Sus.
Conform Sindicatului Europol, doar anul trecut, polițiștii de frontieră au reţinut în vederea confiscării aproximativ 4 milioane de pachete cu ţigări, în valoare de aproximativ 50 milioane lei.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰