Observator » Evenimente » Tânăr din Dâmboviţa, îngropat sub un maldăr de pietriş, într-o balastieră

Tânăr din Dâmboviţa, îngropat sub un maldăr de pietriş, într-o balastieră

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.11.2019, 13:31 | Modificat la 21.11.2019, 15:16

Un tânăr din Dâmboviţa a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost îngropat sub un maldăr de pietriş, într-o balastieră. Bărbatul făcea reparaţii la un utilaj când un muncitor a descărcat peste el balastul din cupa unui excavator.

Un tânăr din Dâmboviţa a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost îngropat sub un maldăr de pietriş, într-o balastieră. Bărbatul făcea reparaţii la un utilaj când un muncitor a descărcat peste el balastul din cupa unui excavator.

Când a fost scos, muncitorul nu mai respira. Medicii au reuşit să-l readucă la viaţă şi l-au transferat într-un spital din Capitală.

Bărbatul de 29 de ani a fost prins în buncărul colector sub grămada de pietriş. În momentul în care şoferul şi alţi angajaţi au reuşit să-l scoată, deja nu mai respira.

Articolul continuă după reclamă

Balastiera nu era funcţională în momentul incidentului. Administratorul firmei a declarat că şoferul de pe vola nu a ştiut că cineva se afla acolo când a descărcat balastul.

Poliţiştii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. Bărbatul rănit a fost transferat cu un elicopter SMURD şi se află internat în stare gravă la un spital din Capitală.