Observator » Evenimente » Un constănţean vrea să traverseze singur Oceanul Atlantic

Un constănţean vrea să traverseze singur Oceanul Atlantic

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.11.2017, 16:36 | Modificat la 02.11.2017, 20:35

Un constănţean stabilit în Franţa vrea să devină primul român care traversează Oceanul Atlantic, într-o cursă solitară.

Un constănţean stabilit în Franţa vrea să devină primul român care traversează Oceanul Atlantic, într-o cursă solitară.

În vârstă de 45 de ani, Dorel Nacou a pornit ieri din portul Las Palmas de Gran Canaria.