Antena Meniu Search
x

+18 O pastilă de stomac a desfigurat-o. Imagini ŞOCANTE care vă pot afecta emoţional!

O tânără de 17 ani a stat în spital câteva săptămâni, după ce pielea ei a început să se topească. Totul a pornit de la o simplă pastilă de stomac.

Fata a suferit o reacţie alergică extremă, iar medicii nu i-au dat prea multe şanse de supravieţuire.

La câteva zile după ce a luat o pastilă pentru arsuri de stomac, Leanne Howes a început să se simtă rău. Prima dată i-au apărut erupţii pe piele şi mâncărimi, după care fata s-a trezit cu băşici uriaşe pe corp.

Într-o seară, mama ei a găsit-o pe podeaua din baie, unde se târâse pentru că nu putea merge din cauza băşicilor de pe tălpi. Când doctorii au aplicat cremă pe băşici, pielea ei a căzut în mâinile lor și în doar câteva zile a pierdut o mare parte din ţesutul de pe faţă.

" Am crezut că o să mor. Nu mă puteam mișca și faţa mea era atât de umflată încât nu îmi puteam deschide ochii", a spus Leanne.

Ea a fost diagnosticată cu sindromul Stevens - Johnson, o boala care afectează două persoane la un milion.

Sursa: mirror.co.uk

Ți-a plăcut acest articol?

Like
Întrebarea zilei

Aţi avut nevoie de vreun medicament, pe care nu l-aţi găsit în farmacii în ultima perioadă?

Observator » Stiri externe » +18 O pastilă de stomac a desfigurat-o. Imagini ŞOCANTE care vă pot afecta emoţional!