Observator » Ştiri externe » Astăzi se împlinesc 14 ani de la atentatele care au făcut aproape 3000 de victime la New York şi Washington

Astăzi se împlinesc 14 ani de la atentatele care au făcut aproape 3000 de victime la New York şi Washington

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.09.2015, 19:47 | Modificat la 11.09.2015, 20:26

Preşedintele Barack Obama şi Prima Doamnă au ţinut un moment de reculegere la Casa Albă. La Pentagon a fost desfăşurat un drapel uriaş şi s-au ţinut discursuri în memoria victimelor, între care au fost şi patru români

Preşedintele Barack Obama şi Prima Doamnă au ţinut un moment de reculegere la Casa Albă. La Pentagon a fost desfăşurat un drapel uriaş şi s-au ţinut discursuri în memoria victimelor, între care au fost şi patru români

În această zi tristă pentru americani, o fotografie face înconjurul lumii cu un mesaj optimist, plin de speranţă. A apărut curcubeul chiar în zona unde se aflau turnurile gemene din News York, distruse în urma atacurilor.