Observator » Ştiri externe » Barack Obama, la plimbare în Washington

Barack Obama, la plimbare în Washington

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.05.2014, 13:38 | Modificat la 22.05.2014, 13:56

Preşedintele american Barack Obama a renunţat preţ de câteva minute la maşinile blindate din coloana sa oficială în favoarea unei plimbări. Liderul de la Casa Albă se îndrepta către clădirea Ministerului de Interne de la Washington atunci când s-a hotărât să facă puţină mişcare şi să profite de vremea frumoasă de afară.

Preşedintele american Barack Obama a renunţat preţ de câteva minute la maşinile blindate din coloana sa oficială în favoarea unei plimbări. Liderul de la Casa Albă se îndrepta către clădirea Ministerului de Interne de la Washington atunci când s-a hotărât să facă puţină mişcare şi să profite de vremea frumoasă de afară

A renunţat la sacou şi a mers pe jos prin parcul din apropiere. Preşedintele s-a oprit şi a stat de vorbă cu trecătorii. Printre ei, şi un turist căruia i-a făcut un nesperat cadou