Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Clipe de coşmar în parcul de distracţii. Trei copii, blocați la 5 metri înălțime, într-un carusel din Franţa

Un moment plin de distracție s-a transformat într-un coșmar pentru trei copii din Franța. Cei mici au rămas blocați într-un carusel din parcul de distracții Magic World din Hyères, miercuri seara, după ce acesta s-a oprit brusc.

de Redactia Observator

la 31.07.2025 , 12:25

Clipe de coşmar în parcul de distracţii.Trei copii, blocați la 5 metri înălțime, într-un carusel din Franţa Clipe de coşmar în parcul de distracţii din Franţa - X

În interior se aflau trei copii, blocați la cinci metri deasupra solului, scrie AFP. Zece pompieri au fost mobilizați pentru această intervenție, precum și o ambulanță, un vehicul de comandă și o mașină de pompieri. Copiii au fost salvați cu ajutorul scării aeriene și sunt teferi.

În luna mai a anului trecut, o femeie a fost internată în stare gravă după ce a fost aruncată dintr-un carusel în Lille. A fost deschisă o anchetă pentru "vătămări corporale neintenționate în urma unei încălcări clare și deliberate a obligației de diligență sau siguranță de către operatorul caruselului".

Operatorul a fost reținut și ulterior eliberat sub supraveghere judiciară. El va fi judecat pe 22 octombrie.

Articolul continuă după reclamă
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi cumpărat apartamente mai mici decât prevede legea datorită preţului?
Observator » Ştiri externe » Clipe de coşmar în parcul de distracţii. Trei copii, blocați la 5 metri înălțime, într-un carusel din Franţa