Observator » Ştiri externe » Crimă urmată de sinucidere într-o familie de români care munceau în Italia. Femeia de 42 de ani a plătit cu viaţa încercarea de a se separa de soţul violent

Crimă urmată de sinucidere într-o familie de români care munceau în Italia. Femeia de 42 de ani a plătit cu viaţa încercarea de a se separa de soţul violent

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.10.2016, 19:22 | Modificat la 04.05.2017, 11:30

O femeie de 42 de ani a plătit cu viaţa încercarea de a se separa de soţul violent. Bărbatul a înjunghiat-o sub ochii copilului de 7 ani, apoi şi-a luat şi el viaţa. Cei doi erau cunoscuţi pentru certurile violente care i-au adus nu o dată în atenţia poliţiei. Tragedia s-a petrecut în Italia unde femeia lucra ca şi menajeră în casa unei bătrâne de 90 de ani.

O femeie de 42 de ani a plătit cu viaţa încercarea de a se separa de soţul violent. Bărbatul a înjunghiat-o sub ochii copilului de 7 ani, apoi şi-a luat şi el viaţa. Cei doi erau cunoscuţi pentru certurile violente care i-au adus nu o dată în atenţia poliţiei. Tragedia s-a petrecut în Italia unde femeia lucra ca şi menajeră în casa unei bătrâne de 90 de ani.