Observator » Ştiri externe » Puternice inundaţii în SUA: un orăşel din statul Washington a fost înghiţit de ape

Puternice inundaţii în SUA: un orăşel din statul Washington a fost înghiţit de ape

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.11.2017, 08:49 | Modificat la 25.11.2017, 10:27

Inundaţii de proporţii în statul american Washington. Un orăşel a fost înghiţit de ape, în urma ploilor torenţiale. 

Inundaţii de proporţii în statul american Washington. Un orăşel a fost înghiţit de ape, în urma ploilor torenţiale. 

Râul care traversează regiunea a ieşit din matcă, iar autorităţile spun că nivelul apei este cel mai ridicat din ultimii 11 ani. 250 de locuitori au fost evacuaţi, iar circulaţia din zona afectată este, temporar, oprită. Meteorologii avertizează că situaţia se va înrăutăţi deoatece nivelul apei este aşteptat să crească în alte nouă râuri din statul Washington, în weekend.