Observator » Ştiri externe » L-au dat afară din AVION! Motivul pare INCREDIBIL!

L-au dat afară din AVION! Motivul pare INCREDIBIL!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.08.2014, 11:40 | Modificat la 27.08.2014, 11:48

Un pasager al companiei aeriene American Airlines susţine că a fost dat afară din avion în urma unor acuzaţii surprinzătoare.

Un pasager al companiei aeriene American Airlines susţine că a fost dat afară din avion în urma unor acuzaţii surprinzătoare.

Potrivit surselor, membrii echipajului de la bord i-ar fi sugerat omului să facă un duş, fiindcă miroase prea urât.

Călătorul de origine algeriană a fost escortat de poliţişti. Bărbatul a depus o plângere împotriva companiei de zbor americane, menţionând faptul că a fost discriminat. În apărarea sa, pasagerul a spus că mirosul se datorează faptului că s-a dat cu foarte mult parfum Dior de la magazinele duty free.

Articolul continuă după reclamă

Oficialii spun că nu este vorba despre discriminare, adevărata problemă constând în neregulile identificate la viza pasagerului.