Observator » Ştiri externe » O femeie din SUA a primit un buchet de flori trimis de soţul său, decedat anul trecut

O femeie din SUA a primit un buchet de flori trimis de soţul său, decedat anul trecut

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.02.2015, 07:37 | Modificat la 16.02.2015, 07:52

O femeie din Statele Unite a primit cel mai emoţionant dar de Sfântul Valentin: un buchet de flori trimis de soţul său, decedat anul trecut de cancer.

O femeie din Statele Unite a primit cel mai emoţionant dar de Sfântul Valentin: un buchet de flori trimis de soţul său, decedat anul trecut de cancer.

Un bărbat care-i trimite soţiei sale flori de Ziua Îndrăgostiţilor nu este deloc o ştire neobişnuită, cel puţin în Statele Unite. Dar povestea iese, într-adevăr, din comun când bărbatul nu se mai află printre cei vii. Aşa că o văduvă din Wisconsin a fost întâi uimită, apoi emoţionată când a primit buchetul de Sfântul Valentin din partea soţului său, decedat cu câteva luni în urmă.

Jim a păstrat secretul asupra planului său până când şi-a luat ultimul bun rămas de la soţie, copii şi prieteni. Acum, după ce a aflat totul, văduva spune că va păstra pentru totdeauna primul buchet primit.

Articolul continuă după reclamă