Observator » Ştiri externe » O fetiţă româncă a fost rănită după ce a fost atacată de un taur, în Spania

O fetiţă româncă a fost rănită după ce a fost atacată de un taur, în Spania

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.08.2016, 13:57 | Modificat la 14.07.2020, 20:20

O fetiţă româncă a fost grav rănită după ce a fost atacată de un taur, în Spania. Animalul, care fusese adus pentru a participa la o cursă cu ocazia zilelor oraşului, a scăpat din ţarc după ce a dărâmat, practic, poarta

O fetiţă româncă a fost grav rănită după ce a fost atacată de un taur, în Spania. Animalul, care fusese adus pentru a participa la o cursă cu ocazia zilelor oraşului, a scăpat din ţarc după ce a dărâmat, practic, poarta