Observator » Ştiri externe » Oamenii de stiinta au descoperit particula lui Dumnezeu

Oamenii de stiinta au descoperit particula lui Dumnezeu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.07.2012, 07:26 | Modificat la 25.06.2017, 15:50

Oamenii de stiinta de la Organizatia Europeana pentru Cercetare Nucleara vor anunta, miercuri, ca au descoperit particula lui Dumnezeu. Specialistii sunt siguri de descoperire in proportie de 99.99%, un nivel aproape de ideal in stiinta. Particula lui Dumnezeu ar putea deslusi cele mai mari mistere ale universului.

Oamenii de stiinta de la Organizatia Europeana pentru Cercetare Nucleara vor anunta, miercuri, ca au descoperit particula lui Dumnezeu. Specialistii sunt siguri de descoperire in proportie de 99.99%, un nivel aproape de ideal in stiinta. Particula lui Dumnezeu ar putea deslusi cele mai mari mistere ale universului.