Observator » Ştiri externe » Patru copii din Norvegia au fost numiţi ambasadorii climei de secretarul general al Naţiunilor Unite în urma expediţiei

Patru copii din Norvegia au fost numiţi ambasadorii climei de secretarul general al Naţiunilor Unite în urma expediţiei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.11.2015, 08:16 | Modificat la 29.11.2015, 09:52

Liderii lumii vor căuta în următoarele două săptămâni la paris soluţii pentru prevenirea schimbărilor climatice. La masa şefilor de stat şi de guvern se vor aşeza şi cei patru ambasadori ai climei

Liderii lumii vor căuta în următoarele două săptămâni la paris soluţii pentru prevenirea schimbărilor climatice. La masa şefilor de stat şi de guvern se vor aşeza şi cei patru ambasadori ai climei.

Sunt din Norvegia, au 13 ani fiecare şi sunt hotărâţi să le vorbească lui Barack Obama şi celorlalţi lideri despre efectele încălzirii globale.