Observator » Ştiri externe » O pisică a supraviețuit miraculos, după ce a fost îngropată sub zapadă

O pisică a supraviețuit miraculos, după ce a fost îngropată sub zapadă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.02.2019, 10:58 | Modificat la 08.02.2019, 10:58

O pisică din statul american Montana a supravieţuit, într-un mod de-a dreptul miraculos, după ce a rămas îngropată sub un troian, pe un ger de minus 13 grade Celsius. Pisica s-a furişat afară din casă, iar când a fost găsită era, pur şi simplu, îngheţată.

O pisică din statul american Montana a supravieţuit, într-un mod de-a dreptul miraculos, după ce a rămas îngropată sub un troian, pe un ger de minus 13 grade Celsius. Pisica s-a furişat afară din casă, iar când a fost găsită era, pur şi simplu, îngheţată. A fost dusă la o clinică veterinară unde termometrul nici nu i-a putut măsura temperatura, deoarece era prea scăzută. Pisica dădea totuşi semne de viaţă, iar cu răbdare, apă caldă şi un uscător, medicii au ajutat-o să-şi revină complet.