Observator » Ştiri externe » Pomul de Craciun din Washington, doborat de vant

Pomul de Craciun din Washington, doborat de vant

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.02.2011, 09:51 | Modificat la 26.03.2019, 22:50

Pomul national de Craciun din Washington a fost daramat de rafalele puternice de vant. Bradul a fost plantat in spatele Casei Albe in 1978 si de atunci e ornat cu mare fast, in fiecare an, in perioada sarbatorilor. Acum, autoritatile americane trebuie sa gaseasca un alt pom care sa-l inlocuiasca pe cel cazut.

Pomul national de Craciun din Washington a fost daramat de rafalele puternice de vant. Bradul a fost plantat in spatele Casei Albe in 1978 si de atunci e ornat cu mare fast, in fiecare an, in perioada sarbatorilor. Acum, autoritatile americane trebuie sa gaseasca un alt pom care sa-l inlocuiasca pe cel cazut.