Observator » Ştiri externe » Un român de 30 de ani din Italia a murit pe loc, după o glumă neinspirată

Un român de 30 de ani din Italia a murit pe loc, după o glumă neinspirată

Român de 30 de ani, mort în Italia Bărbatul se întorcea din pauza de masă, alături de doi colegi - lapressa.it
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.06.2019, 09:46 | Modificat la 20.06.2019, 09:48

Un gest neinspirat i-a adus moartea unui român de doar 30 de ani, din Italia. Bărbatul s-a aplecat pe geamul unei dubițe, în mers, și a căzut pe asfalt. Fractura la gât i-a fost fatală, iar medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Un gest neinspirat i-a adus moartea unui român de doar 30 de ani, din Italia. Bărbatul s-a aplecat pe geamul unei dubițe, în mers, și a căzut pe asfalt. Fractura la gât i-a fost fatală, iar medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Tragedia a avut loc pe 19 iunie, în jurul orei 13:30, pe Șoseaua Națională 12, între localitățile Borra și Lama Mocogno, la o distanță de aproximativ 50 de kilometri de Bologna.

Potrivit lapressa.it, bărbatul se întorcea din pauza de masă, alături de alți doi colegi, într-o dubiță. La un moment dat, din motive necunoscute, tânărul de 30 de ani s-a cățărat pe fereastră. A fost gestul care i-a adus sfârșitul.

Articolul continuă după reclamă

Într-o curbă mai strânsă bărbatul s-a dezechilibrat și a căzut pe asfalt, fracturându-și gâtul.

Conform sursei citate, medicii au sosit rapid la fața locului, însă nu au mai putut face nimic.

Bărbatul locuia în Mantua, un oraș din apropiere.

Pe acelaşi subiect