Observator » Ştiri externe » Tupeu de adolescentă

Tupeu de adolescentă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.03.2014, 16:39 | Modificat la 05.03.2014, 18:52

O tânără de 18 ani din Statele Unite care şi-a dat în judecată părinţii. Le cerea bani ca să se întreţină singură, după ce a fugit de acasă! Nu-i convenise că era pusă să respecte nişte reguli de bun simţ: cum ar fi să-şi facă curat în cameră sau să-şi facă temele.

Deşi tânara a declarat că a fost dată afară din casă, judecătorul nu a crezut-o. Şi i-a respins cererea prin care pretindea o alocaţie de 700 de dolari pe săptămână.

Judecatorul a motivat că dacă i s-ar da dreptate fetei, atunci s-ar ajunge ca puştii de 12 ani să îşi dea părinţii în judecată pentru că nu le cumpară smartphone.