Observator » Ştiri externe » Turist german, victima unui canibal

Turist german, victima unui canibal

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.10.2011, 14:02 | Modificat la 03.08.2017, 15:55

O ipoteza sinistra apare in cazul disparitiei misterioase a unui turist german, pe o insula din Polinezia Franceza. Politistii cred ca barbatul a fost devorat, in urma unui act de canibalism. El ar fi plecat sa exploreze insula impreuna cu un ghid local. Insa doar ghidul s-a intors din expeditie si a povestit iubitei germanului ca s-a intamplat un accident tragic. Ulterior, dupa o saptamana de cautari, politistii au gasit niste oase umane calcinate, si haine care apartineau turistului. Principalul suspect in acest caz este ghidul turistic. Individul banuit de canibalism a disparut, insa e cautat de anchetatori.

O ipoteza sinistra apare in cazul disparitiei misterioase a unui turist german, pe o insula din Polinezia Franceza. Politistii cred ca barbatul a fost devorat, in urma unui act de canibalism. El ar fi plecat sa exploreze insula impreuna cu un ghid local. Insa doar ghidul s-a intors din expeditie si a povestit iubitei germanului ca s-a intamplat un accident tragic. Ulterior, dupa o saptamana de cautari, politistii au gasit niste oase umane calcinate, si haine care apartineau turistului. Principalul suspect in acest caz este ghidul turistic. Individul banuit de canibalism a disparut, insa e cautat de anchetatori.