Observator » Ştiri politice » Familia Regală trebuie să părăsească Palatul Elisabeta, până la începutul lunii februarie

Familia Regală trebuie să părăsească Palatul Elisabeta, până la începutul lunii februarie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.12.2017, 16:10 | Modificat la 22.12.2017, 16:44

Familia Regală trebuie să părăsească Palatul Elisabeta până cel târziu pe 3 februarie! Legea privind statutul Casei Regale este blocată în Parlament.

Familia Regală trebuie să părăsească Palatul Elisabeta până cel târziu pe 3 februarie! Legea privind statutul Casei Regale este blocată în Parlament şi ar putea fi discutată abia după ce deputaţii şi senatorii se întorc din vacanţă.

În plus, premierul Tudose consideră că doar Regele Mihai a avut dreptul să stea acolo. Însă declaraţia-surpriză vine de la Liviu Dragnea.

Drangea spune că trebuie să existe o discuţie între premier şi membri Casei Regale, pentru a găsi o soluţie în ceea ce priveşte Palatul Elisabeta.

Articolul continuă după reclamă