Klaus Iohannis, întâmpinat de protestatari, la intrare în biserică, în Sibiu. O femeie i-a strigat: "Jó napot kívánok, PSD!"
Preşedintele Klaus Iohannis a fost, duminică, împreună cu soţia la biserică în Sibiu, iar înainte de a intra o femeie i-a strigat ”Jó napot kívánok, PSD!". De asemenea, un bărbat a afişat mesajul ”La biserică...degeaba”. Protestul vine în contextul negocierilor dintre PNL şi PSD pentru formarea unei majorităţi, notează news.ro.
![Klaus Iohannis, întâmpinat de protestatari, la intrare în biserică, în Sibiu. O femeie i-a strigat: "Jó napot kívánok, PSD!" Klaus Iohannis, întâmpinat de protestatari, la intrare în biserică, în Sibiu. O femeie i-a strigat: "Jó napot kívánok, PSD!"](https://img.observatornews.ro/0/2021/11/14/445795/iohannis-d5dba01a.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Preşedintele Klaus Iohannis, care petrece sfârşitul de săptămână la Sibiu, a mers, duminică, cu soţia la Biserica Romano-Catolică ”Sfânta Treime” din Sibiu. Înainte de a intra în biserică o femeie i-a strigat ”Jó napot kívánok, PSD!", mesaj pe care preşedintele însuşi la rostit, în aprilie 2020, pentru a ataca PSD.
Iohannis nu s-a oprit cu protestatarii şi nici nu a făcut declaraţii
De asemenea, un bărbat a afişat, pe o foaie, mesajul ”La biserică...degeaba”. Şeful statului nu s-a oprit cu protestatarii şi nici nu a făcut declaraţii. Nemulţumirea sibienilor vine în contextul negocierilor dintre PSD şi PNL pentru formarea unui Guvern, alianţă pe care surse politice susţin că a cerut-o chiar preşedintele Klaus Iohannis. De altfel, un protest care vizează această colaborare dintre PNL şi PSD este programat, duminică, la Sibiu.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰