Observator » Sănătate » Trei saloane ale Spitalului Judeţean din Reşita, renovate de voluntari

Trei saloane ale Spitalului Judeţean din Reşita, renovate de voluntari

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.07.2019, 16:32 | Modificat la 12.07.2019, 19:13

Unde-s mulţi, puterea creşte. O dovedesc mai mulţi oameni de bine care au început să renoveze, trei saloane ale spitalului judeţean din Reşita. Iniţiativa a pornit de la o femeie din oraş a cărei fiică a avut de suferit de la o infecţie intraspitalicească.

Unde-s mulţi, puterea creşte. O dovedesc mai mulţi oameni de bine care au început să renoveze, trei saloane ale spitalului judeţean din Reşita. Iniţiativa a pornit de la o femeie din oraş a cărei fiică a avut de suferit, în urmă cu câţiva ani, de la o infecţie intraspitalicească. Voluntarii au planuri mari: în toamnă să recondiţioneze toată secţia de neurologie a spitalului.