Observator » Ştiri sociale » Elev la școala de șoferi, surprins conducând cu 122 km/h pe un drum național, în Argeș. Explicația halucinantă a instructorului (Video)

Elev la școala de șoferi, surprins conducând cu 122 km/h pe un drum național, în Argeș. Explicația halucinantă a instructorului (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.06.2018, 12:12 | Modificat la 09.06.2018, 12:20

Un tânăr a fost surprins conducând cu 122 km/h în timp se lua lecții pentru permisul de conducere pe DN73, în comuna Titești, județul Argeș.

Un tânăr a fost surprins conducând cu 122 km/h în timp se lua lecții pentru permisul de conducere pe DN73, în comuna Titești, județul Argeș.

Polițiștii au oprit mașina care fusese surprinsă pe radar circulând cu 122 km/h și nu mică le-a fost mirarea când au conctatat că era vorba despre un tânăr, elev la școala de șoferi din localitate.

Articolul continuă după reclamă

Întrebat cum a fost posibil ca cel aflat la volan să ruleze cu o asemenea viteză, în condițiile în care viteza legală este mult mai mică, instructorul aflat în mașină a declarat că tânărul a atins această viteză pentru că se afla într-o depășire.