Observator » Ştiri sociale » Americanii au venit să ne ia gunoiul

Americanii au venit să ne ia gunoiul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.09.2014, 19:41 | Modificat la 27.09.2014, 20:16

Militarii americani au lăsat arma jos din mână şi au luat sacii de gunoi. 100 de voluntari ai Ambasadei SUA şi infanterişti americani au făcut ce n-au reuşit turiştii români şi administratorii litoralului.

Militarii americani au lăsat arma jos din mână şi au luat sacii de gunoi. 100 de voluntari ai Ambasadei SUA şi infanterişti americani au făcut ce n-au reuşit turiştii români şi administratorii litoralului.

Au încărcat cinci tone de gunoaie în mai multe camioane.

Cinci tone de gunoaie. Atât au strâns de pe plaja din Năvodari cei 100 de voluntari ai Ambasadei SUA şi infanterişti americani de la Baza Mihail Kogălniceanu.

Articolul continuă după reclamă

Au fost în războaie, au văzut multe la viaţa lor. Dar niciodată aşa ceva.

În patru ore, voluntarii au adunat gunoiul pe patru kilometri de plajă. 300 de saci cu hârtii, ambalaje şi pet-uri.

Acţiunea de pe plaja de la Năvodari a fost organizată la o saptamâna de la celebrarea Zilei Internaţionale de Curăţare a Plajelor. O zi care la noi n-a fost sărbătorită în nicio staţiune.

Pe acelaşi subiect