Observator » Ştiri sociale » Anchetă la Poliţia din Vrancea! Doi agenţi au fost filmaţi în timp ce turnau benzină de la pompă în recipiente de plastic

Anchetă la Poliţia din Vrancea! Doi agenţi au fost filmaţi în timp ce turnau benzină de la pompă în recipiente de plastic

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.05.2017, 19:22 | Modificat la 29.05.2017, 20:18

E anchetă la poliţia din Vrancea, după ce doi ofiţeri ai instituţiei au fost filmaţi în timp ce turnau benzină de la pompă în nişte bidoane de plastic, pe care le-au introdus, ulterior, în portbagaj.

E anchetă la poliţia din Vrancea, după ce doi ofiţeri ai instituţiei au fost filmaţi în timp ce turnau benzină de la pompă în nişte bidoane de plastic, pe care le-au introdus, ulterior, în portbagaj.

Deşi legea spune clar că pentru astfel de operaţiuni e nevoie de un recipient omologat, cei doi poliţişti au încălcat decizia fără să clipească. Au şi o scuză. Au luat benzină pentru un alt echipaj, care rămăsese în pană de combustibil.

Scuzele nu i-au impresionat pe superiorii acestora, care au decis deschiderea unei anchete interne. 

Articolul continuă după reclamă