Observator » Ştiri sociale » Angajații Agenţiei Europene a Medicamentului nu vor să muncească în România

Angajații Agenţiei Europene a Medicamentului nu vor să muncească în România

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.09.2017, 19:46 | Modificat la 27.09.2017, 22:00

România a devenit spaima angajaţilorAgenţiei Europene a Medicamentului. 90 la suta dintre aceştia ar demisiona, dacă Bruxelles va alege ţara noastră pentru relo

România a devenit spaima angajaţilorAgenţiei Europene a Medicamentului. 90 la suta dintre aceştia ar demisiona, dacă Bruxelles va alege ţara noastră pentru relocare.

Este rezultatul unul sondaj făcut în rândul angajaţilor. Potrivit acestuia, cei din urmă ar prefera mutarea sediului instituţiei în oraşul olandez Amsterdam.

În aceste moment, instutuţia are sediul la Londra, însă, pentru că urmează BREXIT trebuie relocată. 

Articolul continuă după reclamă