Observator » Ştiri sociale » Artistii nu au loc in Romania

Artistii nu au loc in Romania

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.04.2011, 19:46 | Modificat la 16.05.2019, 23:45

Romania e tara in care nu merita nici macar sa fii ingropat! O spune chiar un oficial al statului, ministrul de Externe. Teodor Baconschi sustine intr-o scrisoare trimisa Parlamentului ca n-are sens ca ramasitele lui Brancusi, Eliade si Cioran sa fie aduse in tara pentru ca nu ar avea cine sa treaca pe la mormantul lor.

Romania e tara in care nu merita nici macar sa fii ingropat! O spune chiar un oficial al statului, ministrul de Externe. Teodor Baconschi sustine intr-o scrisoare trimisa Parlamentului ca n-are sens ca ramasitele lui Brancusi, Eliade si Cioran sa fie aduse in tara pentru ca nu ar avea cine sa treaca pe la mormantul lor.