Cerere în căsătorie inedită

Aripi pentru viaţă şi cursă pentru dragoste. Semi-maratonul de astăzi de la Bucureşti s-a încheiat ca-n basme pentru doi alergători, o fată şi un băiat. După ce a trecut linia de sosire, pe fată au aşteptat-o un inel şi o cerere în căsătorie

El a îngenuncheat şi i-a cerut să alerge împreună în cursa vieţii.

Ea abia şi-a tras sufletul după ce a trecut linia de sosire. El terminase cursa mai devreme. A aşteptat-o şi a îngenuncheat. Cu inelul.

Dintre cei 10 mii de oameni care au luat startul la maraton, ei au fost cei mai câştigaţi. Cei mai fericiţi dintre alergătorii de cursă lungă. 10 mii de participanţi din 54 de ţări.

Mulţi dintre ei nici nu pot să meargă. Dar au alergat pentru un scop nobil.

George Baltă a fost rugbist la Olimpia Bucureşti, până în 2006, când a suferit un accident în timpul unui meci. Verdictul medicilor: coloana vertebrală deformată în zona gâtului şi măduva secţionată complet. De atunci a început un maraton al ambiţiei. Nu a renunţat la sport. Şi, prin sport, încearcă să ajute şi alţi oameni.

Totdeauna îi place să aibă două domnişoare în colanţi, în faţa lui. Asta îl motivează.

Astăzi, pe George l-au ajutat să termine cursa prietenii lui. Colegii noştri Daniel Osmanovici şi Răzvan Lupu.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?