Observator » Ştiri sociale » Construcții ilegale în București!

Construcții ilegale în București!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.06.2014, 19:49 | Modificat la 24.06.2014, 20:13

În goana după profit, bucureştenii au transformat o zonă de patrimoniu din nordul Capitalei într-un haos imobiliar. Cartierele Dămăroaia şi Bucureştii Noi au fost protejate de lege în 2010.

În goana după profit, bucureştenii au transformat o zonă de patrimoniu din nordul Capitalei într-un haos imobiliar. Cartierele Dămăroaia şi Bucureştii Noi au fost protejate de lege în 2010. 

Dar, asta nu i-a împiedicat pe dezvoltatori să ridice aici zeci de blocuri fără autorizaţie şi să facă bani buni din vânzarea apartamentelor. Cu o cameră ascunsă, reporterii Observator au stat de vorbă cu ei. Mai că ne-ar fi convins că totul e în regulă, dacă n-am fi ştiut cum stau lucrurile de fapt.