Observator » Ştiri sociale » Copiii, tot mai dornici să învețe să gătească

Copiii, tot mai dornici să învețe să gătească

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.09.2020, 08:06 | Modificat la 17.09.2020, 11:49

Pandemia i-a făcut pe mulţi români să-şi redescopere propriile bucătării. Şi aşa au prins şi copiii gustul gătitului.

  • Tot mai mulţi merg chiar la cursuri ca să înveţe cum să prepare mâncărurile preferate.
  • Sub îndrumarea unui bucătar priceput, experinţa devine şi utilă, şi distractivă.
  • Cele mai importante știri ale zilei sunt diseară la Observator 19

Îi cunoaşteţi pe Maria şi Damian, din materialul video de mai sus. Sunt foarte îndemânatici, aşa că nu-i de mirare că preparatele le-au ieşit de minune.