Observator » Ştiri sociale » Dilema extraterestră printre români

Dilema extraterestră printre români

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.03.2014, 20:19 | Modificat la 12.03.2014, 20:41

Aveam senzaţia că omenirea are mult prea multe probleme, pentru a-şi mai crea una suplimentară! M-am înşelat.

Din ce în ce mai multă lume pare atrasă de teoria potrivit căreia extratereştrii s-au instalat comod pe Terra şi au un singur scop: să ne acapareze civilizaţia.

Nici românii nu au rămas indiferenţi la trendul mondial, doar că nu reuşesc să pice de acord. Unii sunt convinşi că e posibil ca vecinul de la 3 să provină de pe o altă planetă, pentru simplul motiv că arată puţin mai ciudat.

Alţii nu doar că resping existenţa extratereştrilor, dar nu-i vor prin preajmă nici măcar la nivel teoretic.

Articolul continuă după reclamă