În multe școli, nu mai există locuri la clasa întâi!
Înscrierile la şcoală, mereu surprinzătoare. De anul acesta niciun copil nu se mai poate înscrie la clasa întâi dacă nu a făcut clasa pregătitoare, iar părinţii ai căror copii au împlinit deja 7 ani sunt derutaţi.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Înscrierile la şcoală, mereu surprinzătoare. De anul acesta niciun copil nu se mai poate înscrie la clasa întâi dacă nu a făcut clasa pregătitoare, iar părinţii ai căror copii au împlinit deja 7 ani sunt derutaţi.
În şcoli nu sunt locuri suficiente pentru clasa întâi şi se încearcă găsirea unor soluţii care să îi ajute pe cei mici. Înscrierile pentru clasa întâi se pot face până duminică, 28 februarie.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰