Observator » Ştiri sociale » Inundație la fântâna Miorița!

Inundație la fântâna Miorița!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.06.2014, 12:02 | Modificat la 16.06.2014, 12:11

Apa a ajuns la 20 de centimetri pe șoseaua București - Ploiești, în zona fântânei Miorița, circulația fiind vizibil îngreunată

Apa a ajuns la 20 de centimetri pe șoseaua București - Ploiești, în zona fântânei Miorița, circulația fiind vizibil îngreunată  

"Din cauza acumulărilor de apă din zona Petrom-Fântâna Miorița, traficul se desfășoară cu dificultate pe ambele sensuri de circulație. Nu este nimic închis, dar recomandăm rute ocolitoare", au spus oficiali ai Brigăzii rutiere a Capitalei, citați de Agerpress.

Pentru remedierea situației, angajații Inspectoratului Situațiilor de Urgență acționează cu mai multe motopompe. 

Articolul continuă după reclamă