Observator » Ştiri sociale » Martie, cea mai profitabila luna din an pentru florari

Martie, cea mai profitabila luna din an pentru florari

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.02.2013, 20:36 | Modificat la 04.03.2017, 16:15

Cea mai profitabila luna pentru florari ii baga in faliment pe domni. Pentru ca din sere pana in florarii, pretul florilor se dubleaza. Totusi, toata lumea intampina primavara macar cu o floare. Luna martie este considerata cea mai profitabila luna din an pentru comerciantii din industrie. In sere, producatorii se ingrijesc ca plantele sa fie inflorite pana la 1 martie.

Cea mai profitabila luna pentru florari ii baga in faliment pe domni. Pentru ca din sere pana in florarii, pretul florilor se dubleaza. Totusi, toata lumea intampina primavara macar cu o floare. Luna martie este considerata cea mai profitabila luna din an pentru comerciantii din industrie. In sere, producatorii se ingrijesc ca plantele sa fie inflorite pana la 1 martie.