Şi asta din cauză că, în timpul partidei, portarul nostru a fost atacat de ultraşii maghiari. Aceştia au atacat-o pe Paula Ungureanu cu bere, brichete şi monede. Antrenorul echipei române a declarat că totul s-a întâmplat din cauză că Ungaria şi România sunt două ţări care se urăsc. Managerul clubului CSM Bucureşti este, însă, de părere că problema este legată doar de suporterii echipei maghiare.

Cu un sfert de oră înainte de fluierul de final, portarul Paula Ungureanu devine ţinta suporterilor maghiari. Din tribune, a fost aruncat un pahar cu bere, aşa că meciul a fost întrerupt pentru câteva minute.

Supărat de evoluţia scorului, un fan prezent în sala de la Budapesta a aruncat şi cu o monedă tot în apropierea Paulei, în timp ce observatorii partidei făceau tot posibilul să calmeze suporterii.

Momentul a fost taxat dur de antrenorul handbalistelor noastre, pe o reţea de socializare. "Meciul a depăşit limita sportului, a fost mai mult decât un meci între CSM şi Ferencvaros. A fost despre ura dintre cele două ţări, una înfricoşătoare.", a scris suedezul Per Johansson.

Fără alte incidente, partida s-a reluat de la scorul de 20 - 19. Jucătoarele CSM-ului au rămas la fel de concentrate şi au obţinut calificarea în Final Four, pentru al doilea sezon consecutiv.

Observator » Stiri sociale » TENSIUNE MAXIMĂ la meciul de handbal CSM Bucureşti - Ferencvaros! Portarul Paula Ungureanu, ţinta suporterilor maghiari