Observator » Ştiri sociale » Medicii tineri, ciupiți la bursa de stat

Medicii tineri, ciupiți la bursa de stat

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.03.2016, 19:38 | Modificat la 20.11.2017, 08:35

Ne plângem că nu avem medici, dar nu facem decât să-i alungăm. Deşi pe hârtie rezidenţii au o bursă de 670 de lei, puţini sunt cei care care primesc în mână aceşti bani. Motivul: orice zi lipsă din spital este taxată cu 30 de lei.

Ne plângem că nu avem medici, dar nu facem decât să-i alungăm. Deşi pe hârtie rezidenţii au o bursă de 670 de lei, puţini sunt cei care care primesc în mână aceşti bani. Motivul: orice zi lipsă din spital este taxată cu 30 de lei.